IKC Saff Utrecht

IKC Saff se nalazi u gradu Utrecht

 

 

 

Kontaktne informacije:

- E-mail: Ova e-maila adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.

Poštom (također adresa za posjete):

ICC Saff
Van Bijnkershoeklaan 399
3527 XK Utrecht
Nizozemska

[Vidi kartu]

- Internet: www.saff-utrecht.nl
- Facebook: https://www.facebook.com/Bosnjacki-Dzemat-Saff-Utrecht-1040003746036721/

Opis:

Nas džemat je osnovan u Maju 2006. godine. Briga i njega vjerskog života muslimana nastanjenih u okolici, integracija u društvo i što bolje razumijevanje islama i muslimana predstavljaju srž naših aktivnosti.

Šehadet kao osnovno svjedočenje vjernika muslimana je i naše ubjeđenje. Allahova dz.s. objava u Kur’anu i Sunnet Muhammeda a.s. su naš temelj i naša vodilja. Ovo je sve  u skladu i po vazecim pravilima Kraljevine Nizozemske.

Porijeklo, boja kože, nacionalnost, socijalni status ili bilo koja druga vanjština čovjeka i ljudi su za muslimane potpuno nebitni.

Naši članovi su muslimani sa područja bivše Jugoslavije i sire. Najveći dio čine Bošnjaci, tj. muslimani iz Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Sandžaka, ali i znatan broj drugih.

Naša zajednica broji članove koje su uglavnom nastanjene na području provincije Utrecht. Nekoliko naših članova su nastanjeni i izvan navedenog okruga i ujedno nekolicina članstva je ostala vjerna nasem džematu iako su odselili iz njega..