Plan seminara mreže mladih
PRIJEDLOG SEMINARA ZA MREŽU MLADIH ISLAMSKE ZAJEDNICE U DIJASPORI
TRENER/KONSULTANT: VALDET PEŠTALIĆ. Februar 2018. godine
PROGRAM SEMINARA ZA MREŽU MLADIH DIJASPORE
SUBOTA, 28.04.2018. CLPU
Vrijeme Metod Sadržaj
10:00 - 11:00 Dolazak, prijem i smještaj učesnika u CLPU – Centar za lično i profesionalno usavršavanje Sarajevo
11:00 – 13:00 Plenarno Prezentacija programa i učesnika
13:00 - 14:00 PODNE NAMAZ I RUČAK
14:30 - 18:00 Prezentacije i radionice RADNI DIO I
18:00 - 19:00 VEČERA
19:00 – 21:00 Tematsko druženje – MLADI U DIJALOGU
NEDJELJA, 29.04.2018.
Vrijeme Metod Sadržaj
08:00 - 09:00 DORUČAK
09:00 - 11:00 Prezentacije i radionice RADNI DIO II
11:00 – 13:00 Turistički obilazak RADNI DIO III
13:00 - 14:00 PODNE NAMAZ I RUČAK
14:00 - 18:00 Timski i individualno Sarajevski ratni tunel Sportske i rekreativne aktivnosti
18:00 - 19:00 VEČERA
19:00 - 21:00 Tematsko druženje – ULOGA I ZNAČAJ MREŽE MLADIH U BIH I DIJASPORI
PONEDJELJAK, 30.04.2018.
Mostar
Vrijeme Metod Sadržaj
08:00 - 09:00 DORUČAK
09:30 - 11:30 Putovanje + predavanje Historija BiH
11:30 – 13:00 Turistički obilazak Uloga i značaj Bosanskog jezika Pauza u Konjicu
13:00 – 14:00 Putovanje + predavanje Budimo poduzetnička nacija
14:00 - 15:00 Turistički obilazak Vrelo Bune – Velagićevina + RUČAK
15:00 – 16:00 Putovanje + predavanje Počitelj Vodopadi Kravice
16:00 – 17:00 Turistički obilazak Mostar Druženje sa Mrežom mladih Mostar i obilazak grada
17:00 – 19:00 Turistički obilazak Baščaršija.... Kahva s direktorom Uprave + + + VEČERA???
19:00 – 21:00 Tematsko druženje – UTICAJ DRUŠTVENIH MREŽA NA MLADE – Ajdin Hasanić Ajdinator
UTORAK, 01.05.2018.
Travnik/KAKANJ
Vrijeme Metod Sadržaj
07:00 - 07:30 DORUČAK
08:00 – 11:00 Putovanje + predavanje Kraljevski grad Bobovac + druženje sa Mrežom mladih IZ Kakanj + RUČAK
11:00 – 12:00 Turistički obilazak Muzej ratnog djetinjstva Sarajevo – druženje sa direktorom muzeja (Jasminko Halilović – proglašen za jednog od 30 najuticajnijih mladih ljudi u svijetu)
12:00 – 16:00 Turistički obilazak
16:00 – 19:00 Turistički obilazak
19:00 – 21:00 Povratak u Sarajevo
Učesnici:
Hfz. Saudin-ef. Gobeljić
Maid Alađuz
hfz. Kenan Musić
Abdulgafar VelićRijad Delić